Ką daryti užsikirtus automobilio spynai ar pametus raktus?

   Pamesti raktai, užsikirtusi spyna, užšalęs senas užraktas – visa tai gali nutikti bet kam. Todėl pravartu žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje. Trafic.lt specialistai pataria, ką daryti, kad išvengtumėte išlaidų per išsiblaškymą ar gedimą.

   Išlipote iš automobilio, uždarėte duris ir trumpam nuėjote. Grįžus paaiškėjo nemaloni staigmena – automobilio automatinė apsaugos sistema įjungė savaiminį užraktą, o vieninteliai raktai liko viduje. Čia tik vienas iš scenarijų, kai automobilio savininkai per neatidumą nebegali patekti į transporto priemonę. Pirma reakcija, ištinkanti vairuotojus tokiu metu – pasimetimas ir panika. Emocionalesni palikę raktelius salone gali ryžtis ir daužti langą ar lupti duris. Nuo tokių radikalių veiksmų reikėtų susilaikyti – yra ir pigiau kainuojančių sprendimų.

   Visų pirma reikėtų pasitikrinti, ar tikrai neturite atsarginio rakto. Jeigu jo nėra, teks kviesti spynų meistrus, kurie atrakins duris. Šio darbo kainos svyruoja nuo keliasdešimties (seniems automobiliams) iki šimto (naujausiems modeliams) eurų. Dažniausiai meistrų iškvietimo kaina priklauso ir nuo paros meto. Naktį iškvietę meistrus galite sumokėti ir dvigubai brangiau. Laukti iki ryto galima, jeigu raktelių nesimato numestų salone. Priešingu atveju jie gali sudominti ilgapirščius.

   Daugiau bėdų bus, jeigu raktą ne palikote salone, o pametėte. Senesniems automobiliams yra galimybė pagal automobilio spyną pagaminti naują raktą. Tačiau nauji automobiliai turi užraktus, susietus su automobilio elektronika. Tokių raktų gamyba ir programavimas gali kainuoti ir kelis šimtus ar daugiau eurų.

   Kita problema, dėl kurios gali tekti pastovėti už durų – automobilio durų spynelės gedimas, nusidėvėjimas. Tai aktualu senų transporto priemonių vairuotojams, kurie automobilius vis dar rakina raktu. Dėl netinkamos priežiūros spynelė gali užrūdyti, jos alyva gali išdžiūti. Tokiu atveju nereikėtų grūsti ir sukti rakto jėga. Taip galite pabloginti padėtį. Spyną galima pabandyti sutepti techniniu vazelinu ir kelis kartus švelniai pasukioti raktą. Spynai užšalus pravartu turėti specialaus skysčio spynelėms atitirpinti. Jei nepavyksta, metas kviesti meistrus.

   Svarbiausia nesiimti drastiškų priemonių, kurios gali kainuoti brangiau, nei meistro iškvietimas. O norint apsisaugoti nuo tokių nemalonumų būtina turėti bent vieną atsarginį raktą. Ir, žinoma, laikyti jį ne automobilio salone.

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt