Padėkite akumuliatoriui ištverti žiemą be „krokodilų“

   Užsikurs ar neužsikurs – štai kur klausimas, šaltomis žiemos naktimis neduodantis ramiai miegoti daugeliui vairuotojų. Ne visuomet dėl jų neramaus miego kaltas didelis speigas ar silpnas akumuliatorius. Kai kurie automobilių savininkai nežino paprasčiausių gudrybių, padedančių peržiemoti be „krokodilų“. Štai keletas patarimų, kurie padės automobilio akumuliatoriui ištverti žiemą oriai.

   Tepk roges vasarą, o akumuliatoriaus galingumą tikrink rudenį. Patikrinę automobilinės baterijos lygį, apsidrausite nuo nemalonių netikėtumų paspaudus pirmam šalčiui. Testeriu tikrinant baterijos įkrovimo lygį, įtampa tarp gnybtų turi būti 12,4 – 12,6 voltų. Jei įtampa mažesnė, akumuliatorių būtina įkrauti. 

   Trumpos kelionės greičiau iškrauna akumuliatorių. Jei kasdien važinėjate tik kelis kilometrus į darbą ir atgal, tikimybė, kad ryte neužsikursite, smarkiai išauga. Tokiu atveju prieš šaltas naktis verta pasivažinėti ilgiau. Gal nuvežkite namo ir kolegą? Akumuliatorius jums padėkos. Prisiminkite, jog lauko temperatūrai nukritus 20 laipsnių žemiau nulio, užvestas variklis turėtų dirbti apie 40 minučių, kad akumuliatorius pasikrautų ir ryte neatsisakytų dirbti savo darbo.

   Vos trumpam stabtelėję neskubėkite gesinti variklio. Tai – dažna pradedančiųjų vairuotojų daroma klaida. Variklio užvedimo metu akumuliatorius sunaudoja labai daug energijos. Jai atstatyti prireikia apie 20 minučių generatoriaus darbo. Todėl stabtelėjus minutei ar kelioms geriau palikti automobilį užvestą, nes be reikalo gesinant ir vėl kuriant variklį, akumuliatorius sparčiai silpsta.

   Jeigu akumuliatorius tvarkingas, kasdien nuvažiuojate nemažą atstumą, tačiau ryte vis tiek tenka traukti „krokodilus“, problema gali būti kitur. Pavyzdžiui, kaltas gali būti išsiderinęs reguliatorius (rėlė). Tokiu atveju akumuliatorius gali būti pilnai neįkraunamas. Kita šalutinė greito akumuliatoriaus nusėdimo priežastis – itin galinga garso aparatūra automobilyje, kuri suryja daugiau energijos, nei akumuliatorius spėja pasigaminti.

   Šiek tiek energijos sutaupyti padeda ir kitos mažos gudrybės. Pavyzdžiui, žiemą naudojama mažesnio klampumo (žinoma, ir brangesnė) variklio alyva, kaitinimo žvakių patikrinimas prieš šaltąjį sezoną. Kai kurie vairuotojai praktikuoja žiemą prieš užvedimą kelis kartus įjungti ir išjungti šviesas. Esą tai „pažadina“ akumuliatorių, tačiau specialistai į šį triuką žiūri gan skeptiškai. Vis dėl to, pabandyti verta, iš praktikos žinoma, jog kai kuriems automobiliams šis triukas padeda.

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt