Automobilinė alyva - kokią rinktis?

   Kaip sutepsi, taip ir važiuosi. Tinkamai parinkta ir laiku keičiama automobilinė alyva sumažina degalų sąnaudas ir atitolina vizitą pas automechaniką. Pavasaris – pats laikas keisti automobilio tepalus, todėl trafic.lt specialistai pataria, kaip išsirinkti teisingai.

   Paprastai konkrečiam automobiliui tinkamos alyvos specifikacija nurodoma automobilio naudotojo vadove. Jei šio dokumento arba informacijos nerandate, ieškokite rekomendacijų internete pagal automobilio modelį, gamybos metus bei variklio galingumą. Kas kita, jeigu automobilis perrinktas arba nesusigaudote alyvos gamintojų kataloguose. Tokiu atveju rekomendacijos dėl alyvos gali tekti teirautis automechaniko arba specializuotose prekybos vietose. Trafic.lt konsultantai padės rasti tinkamiausią variantą kiekvienam automobiliui.

   Išsiaiškinus tinkamą alyvos tipą, lieka dar daug kintamųjų. Vienos alyvos brangesnės, kitos – pigesnės. Nuo ko tai priklauso? Dažniausiai nuo priedų, kuriais papildoma bazinė alyva. Bazinis tepalas paprastai sudaro 90 proc. automobilio alyvos. Likę gali būti įvairūs priedai, kurie gerina alyvos kokybę, pavyzdžiui, saugo nuo oksidacijos ir korozijos, sumažina detalių trintį ir dėvėjimąsi. Kaina priklauso ir nuo alyvos klampumo. Svarbiausia netaupyti žiemą. Šaltuoju metų laiku reikėtų rinktis skystesnę alyvą, o pavasarį galima pilti ir klampesnę bei pigesnę.

   Nieko nenutiks, jei pirksite pačią paprasčiausią bazinę alyvą. Tačiau pasirinkus brangesnį variantą su, tarkime, antikoroziniais priedais, yra šansų ilgiau išvengti rūdžių ir ilgiau turėti „sveiką“ variklį.

   Dar viena alyvos specifikacija: sintetinė, pusiau sintetinė ir mineralinė. Paprastai pilnai sintetinės alyvos yra brangesnės. Yra teigiančių, kad jos ilgaamžiškesnės ir kokybiškesnės. Tačiau iš esmės tą patį kokybišką rezultatą gausite ir pirkdami pigesnę mineralinę alyvą bei dažniau ją keisdami.

   Keisti alyvą rekomenduojama ne rečiau kaip du kartus per metus. Tam labiausiai tinkamas balandis ir lapkritis.

   Per retai keičiant ar naudojant netinkamą alyvą  iš pradžių jokio efekto nejausite. Todėl dažnas vairuotojas neatkreipia į tai dėmesio ir pila, pavyzdžiui, nuo seno automobilio likusius tepalus. Tačiau taip greičiau dėvisi variklis bei sunaudojama iki 6 proc. daugiau kuro. 

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt