0
Trafic.lt

Kaip išsirinkti automobilio lemputes?

   Geras matomumas kelyje – viena svarbiausių sąlygų saugiai ir patogiai kelionei. Tai itin aktualu šaltuoju periodu, kai tamsus paros laikas ilgiausias, o kelionę dažnai apsunkina sniegas, lietus, rūkas ir kitos nepalankios vairavimui oro sąlygos. Kelionės saugumą ir komfortą padės užtikrinti tinkamai parinktos automobilio lemputės.

   Turbūt jau supratote, kad renkantis lemputes, kaina – toli gražu ne pirmas ir svarbiausias kriterijus. Juk už saugumą mokėti apsimoka. Šiuo metu rinkoje pigiausios halogeninės lemputės. Jos tuo pačiu ir populiariausios, nors jų tarnavimo laikas trumpesnis, nei ksenonų ar LED lempučių. Kai kurie automobilistai linkę manyti, jog halogeninės lemputės – jau atitarnavusi seniena ir ragina pereiti prie modernesnių sprendimų. Vis dėl to, jei važinėjate nedidelį atstumą gerai apšviestais keliais, jums puikiausiai gali veikti ir halogeniniai automobilio žibintai.

   Ksenonai šiuo metu labai populiarėja ir yra vis dažniau pasirenkami automobilių gamintojų kaip gamyklinis variantas. Ksenon automobiliniai žibintai yra patikimi, ilgalaikiai ir kokybiški. Tačiau žinoma, už kokybę reikia mokėti. Automobilistų džiaugsmui,  ši technologija pastaruoju metu pinga. Jei prieš kelerius metus ksenonus sau galėjo leisti pasiturintys vairuotojai, dabar jie prieinami kiekvieno kišenei.

   Tačiau besivaikantys tikrų naujovių šiuo metu renkasi LED automobilinius žibintus. Automobilistai sako, kad ši technologija – tai automobilių apšvietimo sistemos ateitis. Tačiau kol kas ji turi vieną trūkumą. Nors LED‘ai šviečia ilgai ir gerai, šios lemputės dažnai perkaista, todėl naudodami šias lemputes ilgosioms šviesoms, įsitikinkite, kad aušinimo sistema su jomis susidoros. Tai – ne kiekvieno automobilio galimybėms.

   Viena iš priežasčių, kodėl LED apšvietimą pamėgo jauni ir pasiturintys vairuotojai – galimybė pasirinkti apšvietimo atspalvį. Žibintuose tokios lemputės gali matytis violetine, žalsva, gelsva, melsva spalva, tačiau kelią vis tiek apšviečia taip, kaip numato įstatymai.  

   Renkantis lemputes atsižvelkite į savo dažniausiai važinėjamą kelią. Jeigu tai – gerai apšviesti keliai, automagistralė, miesto kelias – jums tiks mažesnio galingumo lemputės. Jei dažniau važinėjate užmiestyje, menkiau apšviestais keliais, kaimiškose vietovėse – rinkitės didesnio galingumo lemputes. Na ir žinoma, žiemą visada galioja taisyklė: daugiau šviesos – daugiau saugumo.