0
Trafic.lt

Kaip išsirinkti motociklo padangas

   Atšilę orai – motociklininkų džiaugsmas. Sezonui prasidėjus dažnas motociklo vairuotojas rengiasi keisti padangas. Trafic.lt specialistai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausias padangas pagal motociklą bei važiavimo stilių.

Padangos pagal motociklo tipą

   Visų pirma renkantis motociklų padangas būtina, kad jos atitiktų motociklo tipą. Važiavimas mieste, miške ir sportinėse lenktynėse labai skiriasi, todėl ir motociklo apavas turi būti pritaikytas konkrečiam keliui. Motociklų padangų gamintojai nurodo, kuriam tipui skirtos padangos.

   Jei važinėjate tiek asfaltu, tiek žvyrkeliu, geras pasirinkimas – Dual Sport padangos. Jos pasižymi puikiu sukibimu su kelio danga, suteikia stabilumą ir padidina vairuotojo saugumą kelyje. Šių padangų privalumas tas, kad jos puikiai tiks ilgoms ir trumpoms kelionėms. Dual Sport gerai rieda bet kokia kelio danga ir tinka net sportiniam važiavimui. Kadangi padangos universalios, jas dažnai renkasi pradedantieji motociklininkai, kurie nori išbandyti visas kelio dangas ir visus vairavimo stilius.

   Jei motociklu mėgstate ilgus pasivažinėjimus, jums tinkamiausios - Cruiser / Touring tipo padangos. Šios padangos tinka ir trumpiems pasivažinėjimams, tačiau dėl jų patvarumo ir stabilumo dažnai jas perka vairuotojai, kurie motociklą naudoja ne pramogai, o ilgesnėms kelionėms. Kietas gumos mišinys lėtai dėvisi, todėl padangos ilgai tarnauja. Nors padangos iš esmės skirtos asfaltui, nieko nenutiks jeigu jomis išriedėsite į žvyrkelį. Geros kokybės Cruiser / Touring tipo padangos užtikrina gerą sukibimą tiek su sausa, tiek su šlapia kelio danga. Tačiau greičio ir staigių manevrų mėgėjams labiau tinkamos anksčiau aprašytos Dual Sport padangos.

   Street Sport – padangos skirtos greičio mėgėjams, kurie renkasi tik asfaltuotus kelius. Šios motociklų padangos turi padidintą sukibimą su kelio danga, o tai leidžia saugiai manevruoti važiuojant dideliu greičiu. Street Sport padangos puikiai rieda asfaltuotais miesto ir užmiesčio keliais, tačiau nėra skirtos žvyrkeliams.

   Labai panašios savo savybėmis į Street Sport yra Super Sport padangos. Tačiau jos labiau skirtos tikriems greičio maniakams, pjaunantiems autostrada Vilnius-Klaipėda. Miesto keliuose su šiomis padangomis važinėti nepatariama, nes jų sukibimui su kelio danga didelę reikšmę turi padangos įkaitimas. Važiuojant mieste trumpus atstumus šios padangos nespėja gerai įšilti, todėl turi prastesnį sukibimą su keliu. Tačiau kaip reikiant įsibėgėjus atsiskleidžia geriausios šių padangų savybės – puikus sukibimas ir stabilumas kelyje lekiant dideliu greičiu.

   Enduro ir Off Road tipo padangos yra naudojamos važiavimui tik žvyrkeliais, bekele, per purvinus ir smėlingus miško takelius. Šio tipo padangas naudoja enduro sporto mėgėjai. Naudojimui mieste jos visiškai netinkamos.

Kada keisti padangas?

   Su automobiliu viskas paprasta – du kartus per metus įvertinate padangų būklę ir keičiate arba ne. Tuo metu motociklininkai į kelius išrieda tik šiltuoju metų laiku. Todėl prasidedant sezonui būtina apžiūrėti padangų būklę. Priklausomai nuo vairavimo stiliaus ir dažnumo, motociklų padangos susidėvi per vieną ar daugiausiai du sezonus. Žinoma, svarbiausias ženklas, kad reikia keisti padangas – protektoriaus gylis.

   Jei kyla pagunda motociklo padangas pigiai pakeisti į dėvėtas, žinokite, jog taip rizikuojate savo saugumu. Skirtingai, nei automobiliui, motociklui pakankamą saugumą užtikrina tik naujos padangos. Susidėvėjusi, sukietėjusi guma ir beveik susibaigęs protektorius neužtikrins saugaus padangos sukibimo su keliu. Todėl geriau sumokėti brangiau, bet nedaryti eksperimento, kurio kaina gali būti milžiniška.

   Pigiai naujas padangas galite nusipirkti internetu. Salone trafic.lt visuomet rasite gausų pasirinkimą „Michelin“, „Dunlop“, „Bridgestone“, „Pirelli“ ir kitų žymių gamintojų padangų. Patikimi motociklų padangų gamintojai – visuomet geresnis pasirinkimas už nežinomus trečiųjų šalių gamintojus. Pastarieji nors ir siūlo įsigyti padangas pigiau, tačiau ne visuomet užtikrina aukštus saugumo standartus. Nekokybiška guma greičiau dėvisi, prasčiau sukimba su keliu. Interneto parduotuvėje trafic.lt rasite tik patikimų gamintojų motociklų padangas. Be to čia dažnai taikomos nuolaidos ir akcijos.