Kokį stabdžių skystį pasirinkti

   Kada paskutinį kartą keitėte stabdžių skystį? Yra vairuotojų, kurie apie šią procedūrą apskritai nesusimąsto. Atlikti ją būtina mažiausiai kas dvejus metus, nesvarbu, kokia automobilio rida tuo laikotarpiu. Jeigu pirkote naudotą automobilį, dėl šventos ramybės stabdžių skystį taip pat turėtumėte pakeisti. Nuo to priklauso automobilio stabdžių sistemos veikimas ir jūsų kelionės saugumas. Trafic.lt specialistai pataria, kokį stabdžių skystį pilti ir kaip jį naudoti.

Kam reikalingas stabdžių skystis

   Stabdžių skystis užtikrina sklandų stabdžių sistemos veikimą – perduoda stabdymo jėgą hidraulinėje stabdžių pavaroje, apsaugo vidines stabdžių dalis nuo korozijos, išlaiko jų efektyvumą. Geros kokybės stabdžių skystis yra atsparus temperatūrų svyravimams. Naujame stabdžių skystyje visiškai nėra vandens, todėl jis puikiai apsaugo dalis nuo rūdžių. Tačiau ilgai nekeičiamas stabdžių skystis absorbuoja vandenį iš aplinkos ir prasideda bėdos. Visų pirma toks skystis neapsaugo nuo kūrozijos metalinių stabdžių sistemos dalių, o guminės dalys ima greičiau dėvėtis. Senas stabdžių skystis pradeda kaupti apnašas, dėl kurių stringa stūmoklių darbas, jie gali imti net strigti. Vandens prikaupęs stabdžių skystis minusinėje temperatūroje keičia savo savybes ir tampa mažiau efektyvus. Dėl to gali padidėti stabdymo kelias, o spaudžiant stabdžių pedalą jaustis didesnis pasipriešinimas. Neefektyvus stabdymas – pagrindinė eismo įvykių rizika kelyje. Todėl keisti seną stabdžių skystį būtina ne tik norint apsaugoti automobilį nuo korozijos bei greitesnio dalių dėvėjimosi, bet ir saugiau vairuoti.

Kada keisti stabdžių skystį

   Stabdžių skysčio galiojimo laikas būna nurodytas ant pakuotės. Geresnės kokybės skystis gali būti naudojamas porą metų, prastesnės gali tekti keisti ir po metų vairavimo. Taip pat priklausomai nuo automobilio markės, pagal automobilį, stabdžių skystį galima keisti atsižvelgiant į ridą. Paprastai rekomenduojama keisti stabdžių skystį kas 40-80 tūkst. km. Tačiau nepamirškite, kad automobiliui stovint stabdžių skystis taip pat sensta, todėl rida neturėtų būti vienintelis kriterijus. Dažniau stabdžių skystį reikėtų keisti daug ir sudėtingomis sąlygomis vairuojantiems automobilių savininkams. Jei nesate tikri, ar jau atėjo laikas keitimui, naudokite stabdžių skysčio testerius. Jie mažiau nei per minutę parodys, ar stabdžių skystis dar tinkamas naudoti. Naudoti tinkamo stabdžių skysčio spalva yra ruda – nuo šviesaus iki tamsaus gintaro, išskyrus silikono pagrindo skystį, naudojamą sportiniams automobiliams, kuris būna violetinis. Jeigu stabdžių skystis pajuodęs, neabejokite, kad laikas jį keisti.

Kokį stabdžių skystį pilti

   Stabdžių skystį rinkitės pagal automobilį, atkreipkite dėmesį į gamintojų rekomendacijas. Jei mažai šioje srityje nutuokiate, pasitarkite su profesionaliais salonų darbuotojais, pavyzdžiui, internetinės parduotuvės trafic.lt automobilių dalių ekspertais, kurie patars, kokį stabdžių skystį pilti. Šiuo metu prekyboje esantys populiariausi stabdžių skysčiai klasifikuojami į DOT3, DOT4 ir DOT5.1 kategorijas. Rekomenduojama stabdžių skystį rinktis pagal automobilį ir nemaišyti keleto skirtingos kategorijos skysčių. Daugumai šiuolaikinių automobilių labiausiai tinka DOT4 stabdžių skystis. Tuo metu DOT5.1 dažniausiai naudojamas sportiniams automobiliams. Šis skystis pasižymi aukščiausia virimo temperatūra bei praktiškai nesugeria drėgmės, tačiau analogiškai jo ir kaina aukščiausia. Stabdžių skysčiai taip pat skirstomi į mineralinius, silikoninius ir glikolinius. Mineralinių stabdžių skysčių negalima naudoti automobiliuose su diskiniais stabdžiais, jie greit užverda prie aukštos temperatūros. Taip pat jie nemaišomi su glikoliniais skysčiais. Glikoliniai stabdžių skysčiai – populiariausi (DOT3, DOT4, DOT5.1). Jie pasižymi geromis tepimo savybėmis, klampumu bei neužverda prie itin aukštos temperatūros. Tiesa, šie skysčiai turi savybę per ilgą laiką sugerti aplinkos drėgmę, būtent dėl to juos būtina keisti, kaip numatyta naudojimo instrukcijoje. Svarbu žinoti, jog šie skysčiai gali būti pakeičiami vienas po kito, tačiau jokiu būdu ne maišomi, nes taip suprastėja jų savybės. Silikono pagrindo skysčiai visiškai neabsorbuoja drėgmės ir yra atsparūs bet kokiems temperatūros svyravimams, tačiau jų tepamosios savybės nėra tokios geros, todėl standartinėms transporto priemonėms jie nenaudojami.

   Jei vis dar abejojate, kokį stabdžių skystį pilti, susisiekite su trafic.lt konsultantais ir lengvai išsirinksite patikimą produktą.

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt