0
Trafic.lt

Švaros palaikymas automobilyje

   Automobilyje nepalaikant švaros, salone tvyro nemalonūs kvapai, kaupiasi drėgmė ir greičiau rūdija detalės. Kartu su drėgnu, nešvariu oru paaštrėja alergijos, dažniau serga vaikai ir jautrūs žmonės. Todėl automobilio švara svarbi tiek pačios transporto priemonės, tiek jos keleivių sveikatai. Trafic.lt specialistai pataria, kaip teisingai palaikyti švarą automobilyje.

Sezoninis apsišvarinimas

   Du kartus per metus, keičiantis šiltajam ir šaltajam sezonui, automobilyje reikėtų daryti kapitalinę tvarką. Geriausia, jei galite automobilį patikėti specializuotiems salonams, kuriuose atliekamas profesionalus automobilio valymas. Chemiškai išvalyti saloną itin svarbu tiems, kurie vežiojasi jame augintinius. Jei profesionali valymo paslauga jums atrodo per brangi, pasirūpinkite automobilio švara patys.

   Po žiemos reikėtų kruopščiai nuplauti automobilio išorėje susikaupusias druskas ir suskretusį purvą. Rinkitės priemones, kurios nepažeidžia automobilio paviršių, tačiau efektyviai tirpdo nešvarumus. Ypatingą dėmesį kreipkite į automobilio apačią, ratų arkas, sunkiau prieinamas vietas. Jeigu valydami aptikote įbrėžimų, jiems sušvelninti ir korozijai sustabdyti naudokite polirolį. Puiki priemonė, norint išvengti ar atitolinti koroziją – hermetikai ar vaškavimo priemonės. Jomis padengus automobilio paviršiai lėčiau dėvisi, yra atsparesni įbrėžimams ir drėgmei.

   Hermetizavimą ir vaškavimą taip pat galite atlikti salone arba patys. Internetinėje autodalių parduotuvėje trafic.lt rasite gausų pasirinkimą polirolių, hermetikų ir valymo priemonių su vašku. Šios priemonės lengvai naudojamos, nebraižo paviršiaus, patikimai nuvalo purvą ir sukuria apsauginį sluoksnį. Prisiminkite – automobilio paviršių jokiu būdu negalima valyti su tam neskirtomis buitinėmis priemonėmis – skalbikliais, indų plovikliais ir panašiai. Kai kurios itin agresyvios priemonės gali net pažeisti automobilio dažų sluoksnį. Taip pat nenaudokite paprastų kempinių, skudurėlių, verčiau rinkitės mikropluošto šluostes, kurios patikimai valys purvą ir apsaugos paviršių.

Kad salone būtų sausa ir gaivu

   Norint, kad salone būtų gaivus ir sausas oras, keičianti sezonams reikėtų pakeisti oro filtrus bei sezonui pritaikyti kilimėlius. Žiemą greičiausiai važinėjote su guminiais salono kilimėliais, kurie nepraleidžia nuo batų nuvarvėjusios drėgmės bei purvo ir yra lengvai valomi. Šiltuoju metų laiku daugeliui vairuotojų patogesni tekstiliniai kilimėliai. Šie kilimėliai yra minkštesni, todėl jie tiesiog suteikia didesnį komfortą pėdoms. Be to jų būna įvairių spalvų, kurias galima priderinti prie automobilio salono. Norint, kad salone liktų švaru ir nesikauptų drėgmė, drėgnu oru tekstilinius kilimėlius reikėtų kartas nuo karto ištraukti ir išdžiovinti. Geriausia tai padaryti sausame garaže ar kitoje patalpoje.

   Salono filtras nuolat renka dulkes ir nešvarumus iš oro. Susikaupę nešvarumai – palanki terpė bakterijoms, grybeliams ir kitiems mikroorganizmams daugintis. Sveikam suaugusiam žmogui jie greičiausia nesukels didelių problemų. Tačiau nešvarus salono oras gali kenkti mažiems vaikams, alergiškiems ir kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms. Todėl svarbu, kad oro filtrai būtų ne per daug užsiteršę ir nuolat keičiami.

   Jeigu žiemą važinėjote nedaug ir filtras nėra labai užsiteršęs, gali užtekti atlikti jo dezinfekciją. Tai – kur kas pigesnė išeitis, o lengvai naudojamų priemonių tam rasite internetinėje autodalių parduotuvėje trafic.lt.

   Kita priežastis, kodėl salone gali tvyroti drėgmė ir nemalonus kvapas – užsikimšę latakai. Jeigu jų periodiškai neišvalysite, vanduo negalės laisvai nutekėti, kaupsis įvairiose kėbulo išlinkimuose. Todėl būtina išvalyti ir automobilio drenažus.