0
Trafic.lt

Variklio alyvos pasirinkimas

   Automobilio variklio alyva skirta sutepti ir valyti variklį. Teisingai parinkta geros kokybės alyva rūpinsis jūsų automobilio varikliu, lėtins jo dalių susidėvėjimą ir užtikrins sklandų darbą. Kaip teisingai išsirinkti automobilio alyvą pagal automobilį geriausiai patars trafic.lt specialistai.

   Dauguma nepatyrusių automobilių vairuotojų neskiria pakankamai dėmesio automobilio alyvai ir jos filtrui. Tiesiog vairuodami automobilį nepajusite, kad alyva ir filtras nusidėvėję. Kadangi tai nekelia jokio jaučiamo diskomforto, dažnai apie alyvos ir filtro keitimą tiesiog pamirštama. Tuo metu sena, užsiteršusi alyva sunkina variklio darbą, jis greičiau dėvisi. Laikui bėgant alyva prikaupia dulkių, suodžių, mažų metalo ir kitų medžiagų atplaišų. Šie nešvarumai kaupiasi ir filtre. Todėl labai svarbu laiku pakeisti alyvą bei filtrą ir taip tausoti variklį.

Kas kiek laiko keisti alyvą?

   Trafic.lt specialistai sako, jog nusipirkus naudotą automobilį alyvą ir filtrą reikėtų pakeisti iš karto. Nesvarbu, ką sako automobilio pardavėjas, iš tiesų retas kuris prieš pardavimą pasirūpina šiuos komponentus pakeisti naujais. Todėl norėdami, kad variklis tarnautų ilgai ir be problemų, alyvą ir filtrą naudotam automobiliui keiskite iš karto.

   Periodiškai keisti variklio alyvą reikia kartą per metus. Benzininiams automobiliams valyva turėtų būti keičiama dažniau – kas 10 tūkst. km. Dyzeliniams automobiliams alyvą galima keisti kas 15 tūkst. km. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra vairavimo dažnumas bei dažniausiai važinėjama kelio danga. Jeigu dažnai važinėjate prastais vieškeliais, žvyrkeliais, alyva ir filtrai užsikemša greičiau. Alyvos ir filtro nusidėvėjimą padidina važinėjimas didelėmis apsukomis ir agresyvus vairavimas.

   Filtras visuomet turi būti keičiamas kartu su alyva. Antraip purvinas, nusidėvėjęs filtras prasčiau filtruos naują alyvą ir rezultatas bus lyg nieko būtumėte nekeitę.

Kaip išsirinkti variklio alyvą?

   Visų pirma rinkitės variklio alyvą pagal automobilį. Kiekvienas gamintojas nurodo, kokio tipo alyva tinkamiausia jūsų transporto priemonei. Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į alyvos klampumą. Jį nurodo skaičių ir raidžių kombinacija, pavyzdžiui 5W30.

   Pirmas skaičius nurodo alyvos klampumą minusinėje temperatūroje. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo skystesnė alyva bus žemoje temperatūroje, vadinasi, tuo lengviau jūsų automobilio variklis dirbs paspaudus šaltiems orams. Pavyzdžiui, 5W alyva ima stingti -40°C temperatūroje. Lietuvoje 5W variklio alyvos pilnai pakanka, nes lauko temperatūra taip žemai nenukrenta net šalčiausią žiemos dieną.

   Sekantis skaičius po W raidės nurodo alyvos klampumą darbinėje 100°C temperatūroje. Kuo skaičius aukštesnis – tuo klampesnė alyva darbinėje temperatūroje. Pavyzdžiui, W30 alyva varikliui dirbant yra ganėtinai skysta ir puikiai sutepa variklio mazgus. W50 alyva yra šiek tiek klampesnė. Nors ji taip pat pasižymi geru sutepimu, tačiau sukuria šiek tiek didesnę trintį ir variklis rija daugiau degalų. Yra manančių, jog naujiems ir efektyviems varikliams labiau tinkama skystesnė alyva, o seniems ir ne taip gerai prižiūrėtiems – klampesnė. Taip yra dėl to, kad skysta alyva dažniau prateka, jei variklis nėra idealiai sureguliuotas.

   Kokią alyvą rinktis – klampesnę ar skystesnę, priklauso nuo automobilio bei savininko vairavimo įpročių. Jei abejojate, galite pasikonsultuoti su trafic.lt specialistais, kurie rekomenduos geriausią variantą.

   Kokybiška variklio alyva – gera investicija į sklandų variklio darbą. Todėl patartina rinktis patikimų gamintojų alyvas. Trafic.lt prekiauja žinomų gamintojų, kaip Castrol, Xado, Motul, Mannol, Elf ir k.t. alyvomis bei pateikia didelį pasirinkimą filtrų. Perkant internetu variklio alyvą įsigysite pigiau.