0
Trafic.lt

Kaip išsirinkti vasarines padangas?

   Rekordiškai šilta žiema šiemet lepino vairuotojus – žieminių dygliuotų padangų tikrai neprireikė. Tačiau net jei visą žiemą važinėjote su universaliomis padangomis, artėjant šiltiems orams verta pagalvoti apie vasarines. Patyrę automobilistai žino, jog universalios padangos nesuteikia tokios vairavimo kokybės ir komforto, kaip skirtos konkrečiam sezonui. Tiems, kurie rengiasi keisti padangas, trafic.lt specialistai pataria į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis.

Dydis ir kitos charakteristikos

   Jei nesate patyręs vairuotojas, rinkdamiesi padangų dydį galite lengvai suklysti. Paprastai keisdami padangas vairuotojai pasižiūri į dydį nurodytą ant dabartinių padangų ir perka tokias pačias. Tačiau jei jūsų automobilis ne naujas, tai nėra patikimiausias būdas išsirinkti tinkamą dydį. Taip yra dėl to, kad buvęs automobilio savininkas arba perpardavinėtojas galėjo sumontuoti ne gamintojo rekomenduojamų išmatavimų padangas. Nors vairuojant fiziškai to galite nejusti, ne rekomenduojamo dydžio padangos gali daryti įtaką vairavimo kokybei ir saugumui. Be to gali padidėti degalų suvartojimas, greičiau dėvėtis važiuoklė. Todėl naudotų automobilių savininkai rinkdamiesi naujas padangas turėtų žiūrėti ne į nurodytą ant senos padangos, o ant degalų bakelio durelių arba vairuotojo durų šono esančio lipduko (priklausomai nuo gamintojo).

   Svarbi padangų charakteristika – jų plotis. Paprastai gamintojų rekomendacijose leidžiama rinktis šiek tiek platesnes arba siauresnes padangas. Ką tai duoda? Platesnės vasarinės padangos turi geresnį sukibimą su kelio danga, todėl jos prideda vairavimui šiltuoju metų laiku papildomo saugumo. Rinkoje yra ir itin išplatintų padangų – jos dėl savo sportiškos išvaizdos ir gero sukibimo mėgstamos sportinių automobilių vairuotojų bei greičio mėgėjų. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad ant paprasto automobilio uždėję plačias sportines padangas galite padaryti automobiliui žalos. Pavyzdžiui, padangos gali būti per arti kėbulo ar automobilio pakabos, todėl gali paspartinti automobilio dalių dėvėjimąsi ir trumpiau tarnauti pačios.

   Svarbu atkreipti dėmesį ir į padangos mišinio kietumą. Vasarinės padangos gaminamos iš kietesnės gumos, kuri suteikia geresnį sukibimą su sausa kelio danga ir taupo degalus. Minkšto mišinio padangas reikėtų palikti žiemai, o šiltajam sezonui rinktis kietesnes.

Kiek investuoti?

   Kokybiškos, ilgai tarnaujančios, saugumą užtikrinančios ir degalų suvartojimą taupančios padangos atitinkamai kainuoja – su tuo teks susitaikyti. Tokių patikimų gamintojų, kaip „Bridgestone“, „Dunlop“, „Firestone“, „Goodyear“, „Hankook“, „Pirelli“, „Michelin“ padangos gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Tačiau kad ir kokias padangas galėtumėte sau leisti, pasirinkę žinoma ir pripažintą gamintoją, būsite užtikrinti, kad gausite atitinkamą kokybę, saugumą ir garantijas. Šių gamintojų padangos atitinka aukščiausius ES standartus ir yra tikrai patikimos. Bandymas sutaupyti perkant pigias trečiosiose šalyse nežinomų firmų pagamintas padangas gali baigtis dar didesnėmis išlaidomis. Jau nekalbant apie didelį padangų keliamą triukšmą, prastą sukibimą ir kitus nepatogumus. Taigi, renkantis vasarines padangas nereikėtų numoti ranka į gamintojo pavadinimą ir jo palaikomus standartus.

   Padangų charakteristikos, nurodančios padangos kokybę žymimos raidėmis nuo A iki G. Kuo aukštesnė charakteristikų kokybė, tuo bus brangesnė padanga. Adekvačiai – tuo ilgiau ji tarnaus ir didesnį vairavimo komfortą užtikrins. Pavyzdžiui, energetinis padangos efektyvumas nurodo, padangos pasipriešinimą riedėjimui. Nuo jo priklauso, ar su šiomis padangomis automobilis sunaudos mažiau kuro, ar daugiau. A raide žymimas aukščiausias efektyvumas, G – mažiausias.

   Taip pat žymimas sukibimas su šlapia kelio danga. Tai – itin svarbi charakteristika, turinti didelę įtaką automobilio stabilumui ir vairavimo saugumui. Čia mažiausiai taupyti turėtų nepatyrę vairuotojai ir mažai vairuojantys, nes kuo geresnis sukibimas su šlapia kelio danga, tuo saugesnė bus jūsų kelionė esant lietingam orui. Na ir galiausiai reikėtų atsižvelgti į padangų keliamą triukšmo lygį. Kuo mažesnis triukšmo lygis, tuo didesniu komfortu mėgausitės automobilio salone.

   Norėdami sutaupyti, prisiminkite, jog pirkdami vasarines padangas trafic.lt parduotuvėje internetu, visuomet galite rasti naudingų akcijų ir pasiūlymų.