0
Trafic.lt

Automobilių kilimėliai

Automobilių kilimėliai – svarbus aksesuaras, prisidedantis prie vairavimo komforto bei saugumo. Vairuotojai dažnai nepakankamai įvertina, kokie svarbūs yra automobiliniai kilimėliai. Neslystantys kokybiški kilimėliai užtikrina Jūsų saugumą, nes suteikia pėdai tvirtą ir stabilų pagrindą Jums vairuojant. Kita kilimėlių paskirtis – saugoti automobilį, o tiksliau, korozijai jautrias jo dalis, nuo drėgmės, kurios prinešate į saloną šlapiais ar snieguotais batais.

Prekiaujame kokybiškais įvairių tipų kilimėliais: guminiais, tekstiliniais, plastikiniais, poliuretano. Mūsų internetinėje parduotuvėje arba salone Klaipėdoje rasite platų pasirinkimą tiek modelinių, tiek universalių, kiekvieno automobilio salonui pritaikomų kilimėlių.

Kodėl svarbu išsirinkti tinkamą kilimėlį?

Retas vairuotojas rinkdamasis kilimėlį suka galvą. Paprastai apsiribojama dviem kriterijais – guminis ar tekstilinis ir universalus ar modulinis. Toliau sprendimą nulemia kaina. Nenuostabu – juk automobiliniai kilimėliai – į akis nekrentantis automobilio priedas. Vis dėl to, kilimėlį reikėtų rinktis atsakingai. Juk jis prisideda tiek prie kelionės saugumo, tiek prie automobilio ilgaamžiškumo.

Viena pagrindinių kilimėlio paskirčių – apsaugoti automobilio salono grindis nuo drėgmės. Į automobilį nuolat lipame šlapiais batais, o žiemą prinešame ir sniego. Geri automobiliniai kilimėliai apsaugo salono grindis nuo drėgmės sukeltos korozijos. Išsirinkus nekokybišką ar netinkamo tipo kilimėlį salone ima kauptis drėgmė, kuri vėliau kondensuojasi ant langų bei skleidžia nemalonų kvapą. Į automobilio sėdynių apmušalus įsigėrusį drėgmės kvapą vėliau išnaikinti gali būti labai sunku. Teisingai parinktas kilimėlis padės gerokai sumažinti automobilio salone drėgmės lygį bei užtikrinti komfortišką klimatą.

Taip pat automobilių kilimėliai yra svarbūs užtikrinant kelionės saugumą. Jeigu kilimėlis netinka Jūsų automobiliui, jis slankios salone. Tokiu atveju pėdos nebus stabilios, gali tapti nepatogu važiuoti ilgesnį atstumą, o atliekant sudėtingą manevrą ar posūkį, pėdos nestabilumas gali tapti auto įvykio priežastimi.

Išsirinkę tinkamus kilimėlius galėsite džiaugtis saugesne, patogesne kelione, švara ir geru klimatu salone. Kas būtų lengviau išsirinkti, aptarsime kiekvieną kilimėlių tipą.

Tekstiliniai automobilių kilimėliai

Tekstiliniai (medžiaginiai) kilimėliai automobiliui atrodo gražiai ir stilingai. Jų būna įvairiausių spalvų, todėl lengva pritaikyti prie automobilio salono išvaizdos. Kai kuriems vairuotojams
medžiaginiai kilimėliai patinka dėl kuriamo jaukumo, patogumo įspūdžio. Šie kilimėliai gali turėti fiksatorius su kuriais patikimai prisitvirtina ir neslankioja. Taip pat jie gerai sugeria nedidelę drėgmę.

Tačiau tekstiliniai auto kilimėliai turi ir trūkumų. Į juos susigėrusi drėgmė salone gali imti skleisti nemalonius kvapus. Jeigu toks kilimėlis drėgmę praleidžia, automobilio grindys gali pradėti rūdyti. Šių kilimėlių nepakanka tik išpurtyti, kartais juos gali prireikti ir išskalbti. Šlapi šie kilimėliai ilgai džiūva.

Dėl šių priežasčių tekstiliniai automobilių kilimėliai rekomenduojami vairuojant šiltuoju metų laiku, kai į saloną su batais neparnešate tiek daug drėgmės.

Guminiai automobilių kilimėliai

Guminiai kilimėliai automobiliui neatrodo taip estetiškai, kaip tekstiliniai ar kiti. Jie taip pat beveik neturi spalvinių variacijų. Nepaisant to, guminiai auto kilimėliai labai mėgstami vairuotojų dėl savo ekonomiškumo ir paprasto naudojimo.

Ko gero didžiausias guminių kilimėlių pliusas – vandenį, sniegą ir purvą iš jų galima tiesiog išpilti ir išpurtyti. Tokie kilimėliai paprastai turi aukštą kraštą, kuris apsaugo automobilio salono grindis nuo drėgmės, o tuo pačiu ir nuo korozijos. Jei salone nuolat jaučiate drėgmę ir nemalonų kvapą, gali būti, kad užtektų tik pakeisti tekstilinius kilimėlius guminiais ir problemos neliktų. Tiesa, šaltuoju metų laiku būtina nepamišti iš guminių kilimėlių baigus kelionę išpilti vandenį, jeigu jo prisikaupė.

Tiesa, guminiai kilimėliai automobiliui esant labai žemai temperatūrai stingsta ir suskeldėja. Iš
prastos gumos pagaminti pigūs kilimėliai gali skleisti nemalonų gumos kvapą.

Kokybiškus guminius kilimėlius rekomenduojama naudoti šaltuoju metų laiku. Taip pat jie bus išeitis jei dažnai važinėjate ne asfaltuotais keliais ir į automobilio saloną prinešate daug purvo. Guminius kilimėlius lengviausia prižiūrėti, valyti ir džiovinti.

Plastikiniai automobilių kilimėliai

Plastikiniai kilimėliai laikomi universaliais visiems metų laikams. Jie nesugeria kvapų ir nepraleidžia bei nekaupia drėgmės, yra atsparūs šalčiui. Taip pat šie automobilių kilimėliai lengvai valomi ir ilgaamžiai.

Tačiau plastikiniai automobilių kilimėliai turi keletą trūkumų. Visų pirma jie slidūs, todėl pėda ant jų nebus tokia stabili, kaip ant kitų rūšių kilimėlių. Šie kilimėliai neseniai pradėti gaminti, todėl gali būti, jog idealiai tinkančio savo automobiliui nerasite.

Poliuretano kilimėliai

Ko gero, aukščiausios kokybės kilimėliai automobiliui. Jie pasižymi atsparumu šalčiui, labai gerai dėvisi ir yra ilgaamžiai. Juos patogu naudoti tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kilimėliai nesugeria ir neskleidžia nemalonių kvapų. Žiemą jie nepraleidžia ir nekaupia drėgmės. Juos patogu valyti ir džiovinti. Poliuretano kilimėliai gerai atrodo, yra stilingi ir kompaktiški, gerai priglunda prie bet kurio automobilio grindų.

Pagrindinis poliuretano pluošto kilimėlių minusas – kaina. Šie kilimėliai yra brangiausi iš visų išvardintų tipų. Tačiau juos įsigiję būsite tikti, kad tarnaus ilgai ir patikimai.

Universalūs ar modeliniai automobilių kilimėliai?

Rinktis universalius ar modelinius automobilio kilimėlius – kiekvieno vairuotojo skonio ir įpročio reikalas. Čia daug kam daugiausiai lemia kaina. Universalūs kilimėliai yra gerokai pigesni, nei modeliniai. Antrą vertus, jie taip gerai neatrodo ir netenkina vairuotojų, kurie vertina originalias detales bei aksesuarus ir ieško aukščiausios kokybės.

Universalūs automobilių kilimėliai tinka kiekvienam automobiliui. Nors jie idealiai neatitinka salono grindų išmatavimų, tačiau yra praktiški ir patogūs. Universalius kilimėlius dažnai galima apkirpti taip juos pritaikant Jūsų automobilio salonui. Kai kurie universalūs kilimėliai turi specialius fiksatorius, kurie dar labiau pagerina kilimėlio sukibimą su automobilio salono danga. Jeigu nėra fiksatorių, paieškokite kilimėlių su apatinėje pusėje esančiais kauburėliais (dažniausiai jie būna guminiai), kurie apsaugo kilimėlį nuo slidinėjimo. Gerai pritvirtintas kilimėlis vairuojant suteiks pėdai stabilumo ir užtikrins pakankamą vairavimo saugumą. Ypač tai aktualu renkantis universalius kilimėlius, nes jų išmatavimai ne visiškai idealiai atitinka automobilio salono grindis. Dėl to gali atsirasti slydimas.

Automobilių kilimėliai pagal modelį – tai geriausias pasirinkimas, užtikrinantis puikų sukibimą su grindimis, tikslius išmatavimus ir patogumą vairuojant. Dauguma automobilių gamintojų siūlo konkrečiam jų automobilio modeliui pritaikytus modelinius kilimėlius. Ne paslaptis, kad universalūs kilimėliai niekuomet taip gerai neatrodys, kaip originalūs automobilių kilimėliai. Gamintojai dažnai pateikia skirtingus konkrečiam modeliui skirtus originalius kilimėlius: tekstilinius, guminius, poliuretano ir plastikinius. Taip vairuotojai gali pasirinkti idealiai tinkantį kilimėlį kiekvienam metų laikui ir visoms vairavimo sąlygoms. Modelinių kilimėlių galite rasti įvairių spalvų, todėl lengvai pritaikysite prie savo automobilio salono.

Originalių automobilinių kilimėlių trūkumas – jų kaina. Jie šiek tiek, o kartais ir ženkliai brangesni už universalius kilimėlius. Brangiau teks sumokėti ir prabangių, sportinių automobilių savininkams. Tačiau pripažinkite, geras automobilis, reikalauja ir kokybiškų aksesuarų.

Kvepiantys automobilių kilimėliai

Kalbant apie kokybę, naujausia mada automobilių kilimėlių rinkoje – kvepiantys kilimėliai. Dažniausiai tai – tekstiliniai arba poliuretano kilimėliai, impregnuoti maloniu kvapu. Ši kada kai kuriems vairuotojams dar kelia šypseną, bet yra ir tokių, kurie džiaugiasi kvepiančiais kilimėliais. Pirmasis tokius kilimėlius automobiliams sukūrė prancūzas parfumeris Fredericas Malle su kitais kvapų pasaulio ekspertais. Iš kaučiuko pagamintus kilimėlius jis pakvėpino rožėmis, levandomis, abrikosais ir medžiu. O prašmatniausias kvepiantis automobilio kilimėlis kvepėjo mėtiniu gėrimu ar mėtinėmis pastilėmis.

Šiuo metu kai kurie gamintojai kvapo priemaišų deda į guminių kilimėlių mišinį. Taip bandoma „nugesinti“ nemalonų gumos kvapą. Pavyzdžiui, žymus automobilių gamintojas BMW į kai kuriuos savo guminius kilimėlius nurodo įmaišantis vanilės kvapo. Kiek iš tiesų tokie kilimėliai kvepia vanile – spręsti kojas ant jų laikantiems vairuotojams. Bet kokiu atveju faktas, kad automobilių kilimėlių rinkoje staigmenų netrūksta, kad ir koks elementarus ir paprastas būtų šis automobilio aksesuaras.

Automobilių kilimėlių pasirinkimas

Norint išsirinkti universalius automobilinius kilimėlius užteks žinoti, kokio tipo norite. Kiekvienam automobiliui galėsite pritaikyti universalaus kilimėlio dydį arba apkirpti kilimėlį pagal  savo turimus išmatavimus.

Jeigu norite rinktis konkrečiam modeliui pritaikytą originalų kilimėlį, sužinokite gamintojo rekomendacijas arba savo automobilio salono grindų išmatavimus. Taip pat patikrinkite, ar automobilyje yra kilimėlio tvirtinimo sistema bei kokio ji tipo.

Jei nežinote, kokius automobilio kilimėlius rinktis, susisiekite su mūsų internetinės parduotuvės konsultantais arba atvykite į automobilių dalių ir aksesuarų saloną Klaipėdoje. Čia Jūsų laukia gausus pasirinkimas ir profesionalūs konsultantai.

Pirkimas ir pristatymas

Automobiliniai kilimėliai internetu – tai būdas apsipirkti patogiai, neišeinant iš namų. Perkant internetu Jūsų nauji auto kilimėliai gaminami pagal individualų užsakymą derinant įvairias tekstūros pagrindo medžiagas su įvairių spalvų apsiuvimais, atsiimti iš Klaipėdos sandėlio galima per 2-5 d.d (Priestočio g. 1A, Klaipėda). Į kitus miestus kilimėlius pristatysime per kurjerius (3.99 Eur) ar autobusų siuntomis (6 Eur) per 1-2 darbo dienas.

Didelį pasirinkimą naujų guminių, tekstilinių, universalių ir modelinių kilimėlių rasite ir atvykę į mūsų parduotuvę Klaipėdoje. Mūsų parduotuvėje dažnai automobiliniai kilimėliai parduodami su akcija, todėl turite galimybę įsigyti reikiamą prekę pigiau.

Mūsų profesionalūs konsultantai pasirengę patarti visais klausimais, padėti išsirinkti tinkamus kilimėlius pagal Jūsų automobilį arba pritaikyti universalius.

Norite pasiteirauti ar užsisakyti? Susisiekite su mumis tel. 864377774 arba el. paštu info@trafic.lt. Taip pat konsultuojame naudodamiesi Viber, Whatsapp ir Facebook bei dialogo lange, kuris iššoks atsidarius mūsų elektroninę parduotuvę.