0
Trafic.lt

Universalios padangos: ar tikrai, kas tinka viskam - netinka niekam?

   Vieni vairuotojai sako, kad universalios padangos netinka nei žiemai, nei vasarai. Kiti sėkmingai metų metus važinėja su universalais. Iš tiesų, kiek vairuotojų – tiek nuomonių. Mes nesistengsime nei pasmerkti, nei išteisinti universalių padangų. Tik pateiksime keletą faktų, kurie padės patiems apsispręsti, kas tinkamiausia jūsų automobiliui.

   Taupumas. Pagrindinė priežastis, kodėl vairuotojai nusprendžia rinktis universalus – laiko ir pinigų taupymas. Vieną vertus, tokiu būdu tikrai sutaupoma laiko, nereikia mokėti už padangų permontavimą bei vienu metu turėti dviejų padangų komplektų. Kitą vertus, važiuodami su universalais vasarą dėl didesnio sukibimo ir pasipriešinimo riedėjimui sunaudosite daugiau degalų. Be to, universalai šiek tiek greičiau dėvisi. Taigi, kaip liaudyje sakoma – tas ant to.

   Saugumas. Šveicarijos mokslininkai bandymų metu patvirtino, kad universalios padangos pakankamai saugios, kai lauko temperatūra nenukrenta žemiau 10 laipsnių šalčio. Žemesnėje temperatūroje, ekspertų teigimu, jos neužtikrina pakankamo saugumo. Ko gero, visi automobilistai patvirtins, jog galvojant apie saugumą, universalios padangos Lietuvos žiemoms nėra geriausias pasirinkimas. Lyginant su žieminėmis padangomis, kietesnis universalių padangų paviršius nesuteikia tokio gero sukibimo su snieguota, slidžia kelio danga. Važiuojant šlapiu keliu, mažesnės padangų rievės neišstumia tiek vandens, todėl atsiranda didesnė vadinamojo vandens pleišto tarp padangos protektoriaus ir kelio dangos tikimybė. Teigiama, kad ir šiltuoju metų laiku universalios padangos neužtikrina tokio saugumo, kaip skirtos būtent tam sezonui.

   Komfortas. Universalios padangos šiltuoju metų laiku dėl sukibimo su kelio danga kelia didesnį triukšmą. Įvertinkite šį faktą, jei vairuodami mėgstate klausytis muzikos. Įsirengti automobilyje kokybišką, galingą garso aparatūrą ir važinėti su universalais – tikras nesusipratimas. Kai kurie vairuotojai teigia, kad nukenčia ir pats važiavimo komfortas. Vasarą su kietesnėmis ir sunkesnėmis universaliomis padangomis sunkiau manevruoti, nukenčia greičio išvystymas. Žiemą dėl mažesnio sukibimo taip pat tenka vairuoti labiau įsitempus.

   Sąlygos. Jei vis tiek galvojate apie universalias padangas, įvertinkite sąlygas, kuriomis teks vairuoti. Gyvenantiems kaimiškose vietovėse, kur mažiau valomi keliai, universalai žiemą nerekomenduojami. Kas kita, jei gyvenate didmiestyje, kur gerai valomi keliai ar pajūryje, kur žiemą sninga retai ir nedaug. Tokiu atveju universalai gali būti gana patogus variantas. Na ir žinoma, kritiškai vertinkite savo pačių vairavimo įgūdžius. Pradedantiesiems vairuotojams visuomet patariame: saugumas svarbiau, nei keli sutaupyti eurai.